آموزش وردپرس
خانه / گروه همرکابان / اردوها / روز درختکاری ، روز آشتی با طبیعت است.

روز درختکاری ، روز آشتی با طبیعت است.

حضور مشارکتی همرکابان سبز و نهادهای زیست محیظی در روز درختکاری با انجام نهالکاری 

A (2)

صبح روز سه شنبه مورخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ مصادف با “روز درختکاری” است ، در همین راستا انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) با همکاری مشارکتی انجمن هاویاران پاریزگه ی سه وز کوردستان ” و با همکاری اداره ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان در کوهستان تفریحی و جنگلی بارگاه زیارتی درویش زریبار فعالیت نهالکاری به انجام رسانند .

در این راستا همرکابان سبز ادآ با همکاری هیئت اعضای انجمن پاریزگه ی سه وز بمدت ۲ ساعت تمام ، چندین نهال را از نوع بلوط کوهی (به روو)  در زیر شعاع درختانی از همنوع خود کاشتند . گفتنی است که گروه همرکابان محوری ادآ ، محور مریوان تا بارگاه زیارتی درویش زریبار را با مشارکت همرکابان طبیعت و با پیام “همرکاب آشتی با طبیعت”  همرکاب شدند که با گرامیداشت این روز بزرگ ، فعالیت بزرگ  و داوطلبی درختکاری را با دیدگاهی خودجوش و وظائفی انسانی با مشارکت دوستداران طبیعت به انجام برساند .

در طی این بزرگداشت از طرف دبیر کمیته ی خاک انجمن هاویاران پاریزگه ی سه وز کوردستان جناب آقای/ کیوان روشن ، بیاناتی خطاب به شرکت کنندگان حاضر در مراسم روز درختکاری ارائه  شد و افزودند که ” همکاری و همیاری شما دوستداران و فعالین زیست محیطی موجب ترویج همگانی برای حفظ محیط زیست خواهد شد ، نیاز است همه با دیدگاهی داوطلبانه در پیرامون حیات خود نهالی را بکاریم تا طبیعت دشت و جنگلها برای آیندگان مان باقی بماند. “

دبیر ارشد ادآ به نمایندگی همرکابان سبز ادآ در طی این مراسم نیز با افزدون بیانات و نظراتی راجب به روز درختکاری افزودند ” ما همرکابان سبز با ورود مان به طبیعت ، از قبل تا به امروز سعی نموده ایم که برای پایدار ساختن آن فعالیت زیست محیطی به انجام برسانیم و طبیعت را پناهگاهی مناسب برای کسب تفرج و تفریحات هر انسانی خواهیم دانست که هر هفته شاهد  ورود هزاران نفر گردشگر به تفرجگاههای جنگلی هستیم . و در میان آن گردشگران توانسته ایم که از انجام بریدن درختان و بجا ماندن پسماندهای زباله در تفرجگاهها با کمک و حمایت ادارات “محیط زیست و منابع طبیعی   جلوگیری نمائیم .

انجمن دوچرخه سواری آشتی از همکاری نهاد مردمی ” انجمن هاویاران پاریزگه ی سه وز کوردستان و اداره ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان ” صمیمانه تشکر و قدردانی می نماید که در برگزاری این روز بزرگ و سبز همکار و همرکاب ما بودند.

به روایت تصویر از روز درختکاری ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ 

دبیر روابط و هماهتگی انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) 

2 دیدگاه

  1. از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.
    برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

  2. ممنون از سایت خوبتون.
    امیدوارم همه طبیعت رو در طی سال حفظ کنن نه فقط یک روز.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *