آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / جمع آوری بلوط به منظور احیای طبیعت توسط همرکابان سبز

جمع آوری بلوط به منظور احیای طبیعت توسط همرکابان سبز

همرکابان سبز در مجموعه اردوهای “همرکاب جامعه ی سالم ” برای احیای طبیعت به جمع آوری بلوط های کوهی پرداختند. 

A (8)

صبح روز جمعه مورخ ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۶ در ۳۰ مین برنامه ی اردویی “همرکاب جامعه ی سالم ” گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) محور مریوان تاجنگلگاه زیارتی و تفریحی دره وران را از توابع بخش خاومیرآباد این شهرستان همرکاب شدند . همرکابان سبز ادآ  به منظور آشتی و احیای طبیعت در جنگلگاه زیارتی نچی به جمع آوری بلوط های کوهی پرداختند . که متاسفانه بعلت نبود باران کافی که یکی از رحمت و برکت الهی است ، برخی از آن بلوط ها رشد آنچنانی را به خود نداشته و همین امر موجب شده که بنابه سالهای قبلی ، امسال بلوط کم یافت شود .

بلوط کوهی یا به زبان کوردی “به روو” یکی از بذرهای پر بار از زنجیره کوههای زاگروس محسوب می شود که خواص درمانی و اکولوژی آن چندین برابر میوه های دیگر است . در هرکجا از این سر زمین پربار بلوط یافت شود نیز درهمان جا سنجاب هایی وجود دارند که ساختار اکولوزی جنگلها را آنان تشکیل داده اند و پر باری مجموعه جنگلهای زاگروس نمادی از خود آفرینی و پایداری اکوسیستم منطقه است . در تاریخ های کهن مردمان روستا ” بلوط کوهی ” را نیز برای آرد کردن و پخت و پز نان به عنوان غله بکار برده اند و در علم طب شناسی گیاهی آن را برای کسانی تجویز کرده که از مشکلات معده رنج برده اند . از طرفی دیگر کوه نشینان زاگروس در قدیم ، بلوط کوهی را بعنوان خوراک مورد استفاده قرار داده اند . بلوط کوهی زیبا ترین و پربار ترین بذرهای میوه ای منطقه زاگروس محسوب می شود . که خاصیت این بذر گیاهی بی نظیر بشمار رفته است و بعنوان بذر طلایی جنگلهای زاگروس معرفی می شود.

انجمن دوچرخه سواری آشتی از اوایل تاسیس خود تا به امروز خود را به همرکاب و خادم طبیعت و سلامت جامعه دانسته و در همین راستا در فرارسیدن سومین سالروز همرکابی ادآ ۲۱ آبان ۹۶ – را به سال ” همرکاب جامعه ی سالم ، آشتی با طبیعت و زندگی پایدار ” اعلام نموده است . در سومین سال همرکابی ، زنجیره اردوهای ” همرکاب آشتی با طبیعت ” با فعالیتی از ” بذر کاری ، نهالکاری و خوراک به حیوانات ” از تاریخ ۳ آذرماه ۹۶ اولین اردوی این مجموعه آغاز و در ۱۵ اسفند سال جاری به کار خود پایان خواهد داد. فصل زمستان مناسب ترین فصل سال است که می توان به یاری طبیعت و احیای آن شتافت . بیائید با دلی آکنده از حس همرکابی ، با طبیعت و سلامت آشتی کرد و خود را به مجموعه اردوهای محوری بپیوندیم.

به روایت تصویر از اردوی ۳۰ محوری همرکاب جامعه ی سالم

  • گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی 

2 دیدگاه

  1. واقعا عالی هستین شما.ممنون که مطالب مفید میزارید.

  2. سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *