آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / “روز دوچرخه برای کار ” روز آشتی با جامعه ی سالم

“روز دوچرخه برای کار ” روز آشتی با جامعه ی سالم

در آستانه ی فرارسیدن ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برابر با ۱۹ مه ی ۲۰۱۷  ” روز جهانی دوچرخه برای کار”  و تاثیرات آن در رفت و آمد شهری

Untitled-1

روز دوچرخه برای کار روزیست که در سال ۱۹۵۶  توسط انجمن دوچرخه سواری آمریکا در شهر شیکاگو سرچشمه گرفت . این رویداد در شهرهای بزرگ و کوچک ” ایالات متحده ی آمریکا و کانادا ” در اوایل فصل بهار با شرکت تمامی اقشار جامعه جهت ترویج و توسعه ی فرهنگ دوچرخه سواری برای حمل و نقل روزانه بصورت کارناوال برگزار می گردد .  مراسم روز دوچرخه برای کار ، مراسمی است که تمامی قشرهای مختلف جامعه اعم از ” دانش آموزان ، دانشجویان ، بازاریان ، کارمندان ، کارگران , اساتید دانشگاه ، مهندسین و جامعه ی پزشکی ” در آن حضور می یابند . در گرامیداشت روز دوچرخه برای کار از طرف صاحبان رستوران و کافه ها برنامه هایی جهت پذیرایی از شرکت کنندگان حاضر در مراسم کارناوال تدارک می شود . در راستای همان مراسم ورک شاپی با موضوع ” اهمیت فرهنگ دوچرخه سواری در حمل و نقل روزانه ” توسط دبیران انجمن دوچرخه سواری آمریکا مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد . و از افرادهای فعال در زمینه ی مربوطه لوح تقدیر و جوایزی نیز اهدا می شود. و در پایان ورک شاپ کمپین هایی برای حمایت از دوچرخه برای کار با توزیع بروشور و پوسترهای مرتبط با موضوع ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ارائه می شود. با برگزاری و گرامیداشت ” روز دوچرخه برای کار ” در شهرهای بزرگ آمریکا و کانادا توانسته شد اهمیت فرهنگ استفاده از دوچرخه برای کار پایدار بماند . در پایان مراسم نیز با تعهدی بصورت امضا ، شرکت کنندگان  تعهد و پایداری خود را نسبت به استفاده ی دائم از دوچرخه برای کار امضا می کنند که در برگه های امضا آمده است در ” روز دوچرخه برای کار ” تعهد می دهیم ” تن سالم و هوای سالم ” با استفاده از دوچرخه برای کار  میثر خواهد شد . شرکت کنندگان برای این دو موضوع مهم احترام قائل خواهند شد و استفاده از دوچرخه برای کار را حقی برای همه در جامعه می دانند و برای ترویج این فرهنگ روزانه از منزل تا محل کار خود با دوچرخه همرکاب می شوند .

توصیه دبیرخانه ی توسعه و ترویج انجمن دوچرخه سواری آشتی در روز دوچرخه برای کار 

همانا که شاهدیم موضوع ” سلامت ، محیط زیست و حمل و نقل ” یکی از موضوع های مهم جهانی و منطقه ای است و برخی از شهرهای بزرگ و کوچک از لحاظ تراکم بیش از حد جمعیت در جهان گرفتار سطح پایین کیفی این موضوع می باشند و برای حل این مشکل و به نسبت رساندن حد متعادل آن  نیاز به مشارکت عمومی و همفکری یکدیگر است که در حل مشکل مربوطه موثر بوده و می تواند مفید باشد . ما بعنوان همرکابان فعال در زمینه ی توسعه ی فرهنگ دوچرخه سواری بر آن باوریم که فرهنگ استفاده از دوچرخه نه تنها موضوعی ورزشی و تفریحی است ، بلکه یک فرهنگ است که می تواند راه گشای ” سطح کیفی سلامت جامعه ، کاهش آلودگی ها و تراکم بیش از حد ترافیک ” در جامعه باشد. بیائید با همفکری و مشارکت یکدیگر ” دوچرخه برای کار ” را در برنامه ی رفت و آمد روازنه ی خود در حومه ی شهر مورد استفاده قرار دهیم و تفاوت های تفکری خود را نسبت به این موضوع از لحاظ ” دوچرخه مناسب سن و سال من نیست !” را برای همیشه تغییر دهیم . امروزه افرادهای اجتماعی موضوع دوچرخه سواری را به واقعه ی فرهنگ حمل و نقل تبدیل کرده و از همه انتظار می رود که امورات رفت و آمد خود را” از منزل تا محل کار ” با بهره گیری از فرهنگ دوچرخه سواری ایجاد نمایند .

 پوستر بین المللی ” روز جهانی دوچرخه برای کار”

poster

دانلود پوستر روز جهانی دوچرخه برای کار بصورت فایل PDF   حجم (۹۵۰ کیلو بایت) 

  • از تمامی گروههای دوچرخه سواری انتظار می رود که با همکاری و هماهنگی  دستگاههای مرتبط ” پلیس ترافیک ، هلال احمر ، شهرداری ، حمل و نقل ، محیط زیست و بهداشت ” در روز جهانی دوچرخه برای کار مصادف با ۲۹ اردیبهشت روز جمعه  ” کارناوال فرهنگ دوچرخه سواری با حضور قشرهای مختلف برگزار گردد.  
  • (دبیرخانه توسعه و ترویج انجمن دوچرخه سواری آشتی) 

همچنین ببینید

Banner

همرکابی سبز در غروب زرد پاییزی برای آشتی با طبیعت

گروه همرکابان سبز آشتی با هدف ترویج همرکابی سبز برای آشتی با طبیعت در یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *