آموزش وردپرس
خانه / دبیرخانه ها / آموزش / “دوچرخه برای کار” راهی مناسب برای مقابله با افسردگی

“دوچرخه برای کار” راهی مناسب برای مقابله با افسردگی

با همگانی شدن فرهنگ همرکابی برای کار و امورات نقلیه در حومه ی شهر به استرس ، اظطراب و افسردگی پایان دهیم . 

Cycling culture to deal with depression 7

با گذشت زمان ، انسان از تصرفات روزانه ی خود در برابر پیشرفت ها و مشکلات در کارها نشان می دهد  که تا چه حد ممکنی بر رفتار و اخلاق خود نسبت به  اطرافیان و جامعه مسلط است . اگر چه در زندگی برخی از انسانها ” مشکلات ” نقش برجسته ای دارد . و در زندگی آندسته ی دیگر ” خوشبختی ” حاکم می باشد ، دلیل بر رفاه و نیازهای روزمره آنها نیست. بلکه بر رفتار و عادت اوست که می تواند آنها را ” غمگین  و یا خوشبخت ” سازد .  در اینجا موضوع بر نامتعادل بودن انسانها بر رفتار و اخلاق آنهاست که اگر این تعادل حفظ نشود منجر به ” مشکلات روحی و روانی ” و بیماریی به نام ” استرس ، اظطراب و سپس افسردگی ” خواهد شد. دلایلی که می تواند بر مشکلات و اختلالات روحی و روانی موثر باشد حاکی است بر ” ی عدم برنامه ی مناسب در کارهای روزانه و تفرجات در زندگی است ” که روح و روان انسان بیشتر از هر چیزی نیاز به تحرک و فعالیت دارد . و بایستی در روز به مغز خود انرژی مثبت داد تا از مشکلات و فکر های پوچ و بی رویه دور شود . انسان اگر پردازشهای مثبت مغز خود را مشغول به فکر هایی که دور از واقعیت باشد و سرانجام آن به خواسته ی خود نرسد ” می تواند به افسردگی منجرب شود! ” راهکارهایی که بتواند در افسردگی موثر باشد شامل ” بی خوابی ، پرخوابی ، عدم مشارکت در کارهای اجتماعی و مراسمات مختلف ، وسواسی ، از دست دادن نزدیکان ، عدم مصرف ویتامینها ، زود رنجی ، غصه خوردن برای از دست دادن امکانات و شکست در کارهای روزانه ، بیکاری و عدم خلاقیت ، کم تحرکی جسمی و عدم ورزش در برنامه ی روزانه ی هر انسان می باشد. ”  افسردگی می تواند پیامدهای خطرناکی برای سلامتی جسمی به همراه داشته باشد و سلامت انسانی را به مخاطره بیندازد . خطراتی مانند ” مصرف مشروبات الکلی ، داروهای روانگردان ، دخانیات ، مواد مخدر ، ایجاد پرخاشگری ، عصبانیت ، نداشتن اشتها به خوراک ”  به گفته ی روانپزشکان حتی می تواند راه  را برای خودکشی آسان می سازد . ” 

بیائید برایپایان دادن به ” استرس و افسردگی” از تحرکات سالم در زندگی و آشتی با طبیعت لذت ببریم !

DSC08367

آشتی با طبیعت یکی از عبادتهای پرودگار بزرگ است که این آشتی می تواند روح و روان انسان را با خود تسکین دهد . با انرژی دادن به روح  و روان خود از طریق تحرکات روزانه خواهیم توانست از آندسته مشکلات روحی ” همانند استرس و افسردگی “ دور شویم . و زندگی را با این انجام پایدار سازیم . مسائلات روحی و روانی مهمتر از سلامت جسمی بشمار می آید که با خطر انداختن سلامت روان نیز میتوان سلامت جسمی را به خطر انداخت و منجر به بیماریهای ” داخلی و تبدیل به نوع خاص ” گردد. تحرکات روزانه از جمله ” دوچرخه سواری و پیاده روی “ می تواند سلامت روحی را در برابر نزدیک شدن به بیماری افسردگی تامین سازد . در همین موضوع به عوامل موثر در بروز استرس و افسردگی اشاره نمودیم . و در آخرین نکته از آن عوامل به ” تحرکات سالم و ورزش ” اشاره نمودیم . اگر چه موضوع ” ورزش ، تحرک و تفریح ” با هم متفاوت هستند . اما در هر شرایط ممکن می تواند کارساز باشد و راه نزدیک شدن به افسردگی را مختل سازد . در اینجا دبیرخانه آموزش انجمن دوچرخه سواری آشتی  عنوان می کند . که فرهنگ استفاده از دوچرخه می تواند در کاهش استرس و افسردگی بسیار موثر باشد و در وجود انسان ” شادی و هیجان ” ایجاد کند .  برای مقابله با افسردگی نیاز است روزانه تحرک سالم داشت و از آن همانند نیازهای خوراکی برای بدن  در روز دوباره و مورد استفاده قرار گیرد . فرهنگ استفاده از دوچرخه سواری برای سپری نمودن امورات کاری در حومه ی شهر می تواند ، تحرکی سالم برای روحیه و جسم باشد و همین امر موجب انرژی دادن به مغز و ایجاد موادی به نام اندروفین ها را به داخل جریان خون رها می کند اﯾﻦ ﻣﻮاد ﺣﺲ رﺿﺎﯾﺖ و ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﯽ را در شما اﯾﺠﺎد ﻣﯽ ﮐﻨﺪ، در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺑﻪ ﮐﺎھﺶ اﺳﺘﺮس و فشار های عصبی ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. ﺑﻪ طﻮر طﺒﯿﻌﯽ اﮔﺮ در ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻣﻄﺒﻮع و دﻟﭙﺴﻨﺪ دوﭼﺮﺧﻪ ﺳﻮاری ﮐﻨﯿﺪ ﺳﻄﺢ رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ ﺣﺘﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ھﻢ ﺧﻮاھﺪ ﺷﺪ.

بیائید با افکارهای خوبمان بر رفتار و اخلاق خود مسلط باشیم و تحرکات را جزئی مهم در برنامه ی زندگی خود قرار دهیم . تحرکی همانند نیاز بدن به آب و خوراک که مجددا برای سیر شدن معده آن را در سه وعده ی غذایی پوشش می دهیم و بر همین اساس روازنه با ایجاد تحرک همیشگی و بعنوان یک فرهنگ دائمی برای سلامت روح و روان خود با این انجام تغذیه و انرژی روح و رون خود را پوشش دهیم تا از موثرات مضر استرس و افسردگی دور شویم .

فرهنگ استفاده از دوچرخه بعنوان حمل و نقل روزانه در حومه ی شهر ، بیشتر از هر ورزش و تحرک دیگری ، از امروز تا به فردا و آینده با شما خواهد بود و از مضرات هر نوع بیماری که برای سلامتی مضر است ، جلوگیری خواهد کرد . 

پوسترهای دبیرخانه توسعه و ترویج ادآ با چند زبان مختلف و جهانی برای ایجاد تحرک سالم و پیشگیری از “استرس و افسردگی”

  • دبیرخانه توسعه و ترویج انجمن دوچرخه سواری آشتی

همچنین ببینید

Banner

پیام انجمن دوچرخه سواری آشتی (ادآ) در سال ۱۳۹۸خورشیدی

پیام تبریک انجمن دوچرخه سواری آشتی به مناسبت فرارسیدن سال نو ۱۳۹۸ هجری خورشیدی  در سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *