آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / همایش فرهنگ دوچرخه سواری به مناسبت روز هوای پاک

همایش فرهنگ دوچرخه سواری به مناسبت روز هوای پاک

با مدیریت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان و با مشارکت انجمن دوچرخه سواری آشتی در ۳۰ دی ماه مصادف با گرامیداشت روز هوای پاک ” کارناوال همگانی فرهنگ دوچرخه سواری ” ویژه ی دانش آموزان پسر در سطح شهرستان مریوان برگزار خواهد شد. 

Site O

در گرامیداشت هفته و روز هوای پاک (۲۹ ) دی ماه ۱۳۹۵ با مدیریت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان و با همکاری و مشارکت ” واحد تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان و انجمن دوچرخه سواری آشتی در مورخ ۳۰ دی ماه  کارناوال (همایش) فرهنگ دوچرخه سواری با حضور دانش آموزان پسر در سطح دورهای ” اول و دوم دبیرستان” جهت آگاهی هر چه بیشتر در زمینه ی ” حفظ هوای پاک ” و بهره وری از فرهنگ دوچرخه سواری در راستای  توسعه ی پایدار حمل و نقل سبز شهری برگزار خواهد شد . در این آئین و در روز هوای پاک  سازمان حفاظت محیط زیست کشور  پیام ” با هم بسوی هوای پاک “‌ را در سال ۹۵ عنوان نموده است و برگزاری کارناوال مریوطه با همین عنوان صورت خواهد گرفت .  انجمن دوچرخه سواری علاوه بر  پیام مذکور ، پیام رکابهای سبز ، آسمان آبی را برای این روز جهت ترویج و توسعه ی پایدار فرهنگ همرکابی در میان نوجوانان خلاق فراخوانده است . و از آنان انتظار دارد که از ” خانه های خود تا مدرسه و بازار “ از فرهنگ دوچرخه سواری برخوردار شوند . تا به محیط زیست زندگی و سلامت همگانی آسیب وارد نشود . با ایجاد فرهنگ همرکابی میتوانیم از شر گازهای سمی ” مونواکسید کربن و متان ” خلاص شویم . و  هوای پاک را با بهره وری از رکابهای سبز جهت تامین تنفس پاک برای بیماران تنفسی و غیره پایدار سازیم . اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان مدیر اجرایی گرامیداشت ” روز هوای پاک ” میباشد. صباح پناهی ریاست محترم این اداره افزود که برگزاری کارناوال در ساعت ۱۰ صبح و  از میدان استادیوم تا حومه ی شهر و بازار  شهرستان مریوان بصورت نمادین برگزار خواهد شد . و جهت امنیت کارناوال از ” پلیس ترافیک و فوریتهای اورژانسی ۱۱۵ ” دعوت به حضور نموده ایم. در پایان مراسم کارناوال از چندین همرکاب خلاق که از فرهنگ دوچرخه سواری جهت امورات کاری خود در حومه ی شهر بهره ور خواهند شد ، تقدیر و تشکر بعمل می آید .

نمایشگاه عکس همرکابان سبز 

انجمن دوچرخه سواری آشتی با همکاری ادارات محترم ” حفاظت محیط زیست ، منابع طبیعی و جنگلها ، واحد سلامت اداره آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان ” دومین نمایشگاه تصاویر آرشیویی از فعالیتهای ” توسعه ی فرهنگ دوچرخه سواری ، امورات زیست محیطی و سلامتی ” را در مورخ ۳ الی ۷ بهمن جهت ترغیب و تقدیر از همرکابان نوجوانان که در راستای فعالیتهای مربوطه  مشارکت نموده اند ، در نگارخانه ی مریوان برگزار نماید . “دعوت برای همه ی همرکابان و علاقمندان به مسائلات مربوطه “

پوسترهای گرامیداشت روز هوای پاک  

درباره ی همرکاب آشتی

همچنین ببینید

Banner

آماده سازیها برای حفظ تفریحگاه جنگلی بیلو در روز سیزده بدر

همرکابان سبز انجمن دوچرخه سواری آشتی در تفرجگاه جنگلی بیلو برای حفظ آن تفرجگاه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *