آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / پنجمین اردو از دومین پروژه اردوهای “همرکاب آشتی با طبیعت”

پنجمین اردو از دومین پروژه اردوهای “همرکاب آشتی با طبیعت”

پنجمین اردوی زیست محیطی و تفریحی از دومین پروژه اردوهای “همرکاب آشتی با طبیعت ” توسط همرکابان خلاق انجمن دوچرخه سواری آشتی برگزار شد . 

a-34

صبح روز جمعه مورخ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۵ گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی محور مریوان – تفریحگاه جنگلی دره وران از توابع بخش خاومیرآباد را با هدف احیای طبیعت و جمع آوری بلوط های کوهی رکاب زدند. در زمستان سرد دی ماهی همرکابان خلاق با جمع آوری بلوط های تفریحگاه  توانستند آنها را در همان مناطق و در کنار درختان کهن سال و خشکیده با کندن چاله های کوچک کاشت نمایند . مناطق جنگلی و تفریحی دره وران یکی از زیباترین مناطق های تفریحی بخش خاومیرآباد از لحاظ اکوتوریسم محسوب میشود. و بیشترین درختان بلوط کوهی را در خود گرفته است . در بخش جنوب شرقی روستای نچی زیارتگاه و قبرستانی بر بلندای تپه با مناظری زیبا از درختان سرسبز  و کهن سال واقع شده است که دارای یک نمازخانه ی کوچک و زائرسرا برای گردشگرانی که به آن تفریحگاه سفر میکنند بنا شده است . زائر سرای زیارتی دره وران بدست اهالی محترم و خیر روستاهای “نچی ، دره وران و بناوچله ” بنا شده است .  مناطق تفریحی و جنگلی دره وران از لحاظ اکوسیستم زیست محیطی یکی از بزرگترین زیسگاههای ” پرندگان و سنجاب های کوهی ” محسوب خواهد شده و بعلت وجود آن جنگل گاه بیشترین خوراک پرندگان و حیوانات بومی آن مناطق در همانجا تامین خواهد شد. حیوانات و پرندگان در امر احیای جنگلها و بازسازی آن نقش بسزایی دارند که بیشترین درختان آن مناطق توسط سنجاب ها و پرندگان کاشت خواهد شد . در برنامه های گذشته ی “اردویی و تفریحی”  انجمن دوچرخه سواری آّشتی ، بارها همرکابان خلاق آن مناطق زیبا را از وجود زباله و پسماندهای مضر تفریحگران و گردشگران پاکسازی نموده اند . که فعالیتهای مذکور در فصل تابستان و پاییز ۹۵ فعالیت شده است .

انجمن دوچرخه سواری آشتی با ایجاد برنامه های همرکابی برای احیای طبیعت و حفظ محیط زیست تلاش نموده است که از طریق همزیستی و آشتی با طبیعت بتواند پیامی از پاکی هوا را از امورات مربوطه بهره ور سازد و نقش همرکابی را نقشی از “حفظ محیط زیست و تامین سلامت همگانی” برای همگان فراخواند .

به روایت تصویر

درباره ی همرکاب آشتی

همچنین ببینید

Banner

آماده سازیها برای حفظ تفریحگاه جنگلی بیلو در روز سیزده بدر

همرکابان سبز انجمن دوچرخه سواری آشتی در تفرجگاه جنگلی بیلو برای حفظ آن تفرجگاه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *