آموزش وردپرس
خانه / اخبار انجمن / چهارمین برنامه از دومین پروژه اردویی “همرکاب آشتی با طبیعت”

چهارمین برنامه از دومین پروژه اردویی “همرکاب آشتی با طبیعت”

گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی در چهارمین برنامه ی از دومین پروژه ی اردویی ” همرکاب آشتی با طبیعت ”  با هدف آشتی و مهربانی با طبیعت  همرکاب محور مریوان تا منطقه ی جنگلی و تفریحی روستاهایی کولان – سیف شد.

s77

صبح روز جمعه مورخ ۱۰ دی ماه ۱۳۹۵ گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی با هدف احیای طبیعت و  ترویج فرهنگ زیست محیطی در میان تفریحگران علاقمند به طبیعت ، همرکاب محور مریوان تا تفریگاه جنگلی  روستاهای “کولان – سیف ” شدند. که در این راستا با انجام بذرکاری از نوع بلوط کوهی (بةروو)  را در تعدادی چاله و بر روی مساحت تپه هایی از کوهستانهای سر سبز زاگرس که دارای درختان محدودی بودند ، کاشتند. در همین راستا با انجام فعالیت مذکور توانسته شد تعدادی بلوط در همان مناطق جمع آوری گردد . که در برنامه های آتی در برخی از مناطقهای مختلف توسط همرکابان خلاق مورد استفاده و  کاشته خواهد شد.

در راستای همین برنامه با انجام دیگر فعالیت گروه همرکابان که با هدف خوراک رسانی به ماهیان و پرندگان میباشد ،  محور زیستگاهی تالاب دریاچه ی زریبار را از خوراک به ماهیان و پرندگان پوشش دادند . با انجام برنامه ی خوراک به حیوانات که در راستای پروژه اردویی ” همرکاب آشتی با طبیعت” انجام میشود ، نشان داده شد که همرکابان خلاق مهربانی خود را به طبیعت ، حفظ طبیعت و مهربانی با حیوانات ابراز نمودند.

در اولین پروژه ی اردویی ” همرکاب آشتی با طبیعت ” که در زمستان سال ۱۳۹۴ با حضور و مشارکت همرکابان خلاق انجام گرفت ، بیشترین فعالیتها  با انجام “نهالکاری و بذرکاری ” از نوع بذرهای ” بلوط کوهی و پسته وحشی” در کوهستانهای جنگلی زاگرس صورت گرفت که انجام برنامه ی خوراک به حیوانات فقط در مورخ ۲۰ دی ماه سال گذشته در یک برنامه ی اردویی و در موقعیت تالاب دریاچه زریبار صورت گرفت.

لازم بذکر است که در دومین پروژه  اردویی ” همرکاب آشتی با طبیعت ” گروه همرکابان محوری انجمن دوچرخه سواری آشتی توانست علاوه بر احیای جنگلها  در تایم آخر همان برنامه ها دقایقی را به برنامه ی خوراک رسانی به حیوانات اختصاص دهد که خوشبختانه در نخستین اردوی این پروژه تا پایان زمستان سال جاری برنامه ی خوراک به حیوانات ادامه خواهد یافت .

انجمن دوچرخه سواری آشتی خود را به خادم طبیعت میداند و همیشه “همرکابی سبز ” برای حفظ آن بوده  این انجمن در طی برنامه های فعالیتی خود جهت ” حفاظت از محیط زیست”  همیشه اعلام آمادگی نموده است و افتخار دارد که تنها همرکابانی محسوب میشوند با افکاری آغشته  از خلاقیت ، مهربانی با بهره وری از فرهنگ دوچرخه سواری  در خدمت طبیعت و منافع ملی و جهانی آن هستند و آنچه را که در توان داشته اند نسبت به حفظ و احیای آن بی دریغ نبوده اند . امید است که در سال ۲۰۱۷ میلادی و در سال  ۹۵/۹۶ خورشیدی سالی بدون چالشهای زیست محیطی و سلامتی را در پیش بگیریم .

به روایت تصویر 

  • دبیرخانه توسعه و ترویج / انجمن دوچرخه سواری آشتی / دی ماه ۱۳۹۵ 

درباره ی همرکاب آشتی

همچنین ببینید

Banner

آماده سازیها برای حفظ تفریحگاه جنگلی بیلو در روز سیزده بدر

همرکابان سبز انجمن دوچرخه سواری آشتی در تفرجگاه جنگلی بیلو برای حفظ آن تفرجگاه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *